Bolesti hlavy, málo energie a suchá pokožka? Dodajte telu železo!

Bolesti hlavy, málo energie a suchá pokožka? Dodajte telu železo!

Ak nemá ľudské telo k dispozícii dostatočné množstvo železa, nastáva jeho nedostatok aj v krvi, čo vedie k výrazne nízkym hladinám červených krviniek. Železo je nevyhnutné pri tvorbe hemoglobínu, bielkoviny v červených krvinkách, ktorá im umožňuje prenášať v tele životu potrebný kyslík. Nedostatok železa môže výrazne znížiť kvalitu vášho života.

Trpíte aj vy nedostatkom železa?

Možnými príznakmi nedostatku železa sú letargia, únava, bolesti hlavy a závraty. Medzi ďalšie znaky nedostatočného príjmu železa patrí suchá pokožka, lámavé nechty a vypadávanie vlasov. Tieto symptómy zahŕňajú taktiež horší zdravotný stav, nesústredenosť a nižší pracovný výkon. Nedostatok železa postihuje najmä ženy a dievčatá, ktoré ho strácajú pri menštruácii. Ďalšou rizikovou skupinou sú tehotné a dojčiace ženy, seniori a pacienti so zhoršeným zdravotným stavom. Železo môže chýbať tiež fyzicky aktívnym ľuďom, vegánom, vegetariánom a ľudom na diéte.

Zmeňte svoj jedálniček

Ak často mávate niektorý z príznakov nedostatku železa je potrebné zmeniť svoj jedálniček. Treba doň zaradiť potraviny bohaté na železo. Železo sa nachádza predovšetkým v mäsových výrobkoch. Na železo je tiež bohatá napríklad fazuľa, mak, čučoriedky, pšeničné otruby, brokolica, cícer, sušené marhule či šošovica. Potrebná denná dávka železa je 1–2 mg denne a tieto potraviny treba aj správne kombinovať s výživovými doplnkami. Ak trpíte nedostatkom železa a nezískavate ho formou doplnkov, vaše telo nedokáže vytvárať nové červené krvinky a dodávať kyslík.

Železná rezerva v podobe BLUE IRON

Prinášame vám prvú pomoc na doplnenie potrebného železa. Novinka BLUE IRON je vyrobený z fínskej pramenitej vody a obsahuje prírodné železo. Zároveň je skvelým zdrojom vitamínov a stopových prvkov. Každá fľaška tohto výživového doplnku obsahuje dve hrste ručne zbieraných severských čučoriedok. Produkt BLUE IRON obsahuje vitamín E, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom. Obsah zinku v produkte je dôležitý pre imunitný systém a fyzický rast. Vitamín B12 hrá zásadnú úlohu pri normálnom fungovaní nervovej sústavy a vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa. Kyselina listová je dôležitá najmä počas tehotenstva a obsah biotínu je potrebný pre normálny bunkový metabolizmus. Na rozdiel od mnohých iných doplnkov s obsahom železa sa BLUE IRON môže užívať s jedlom a taktiež s mliečnymi výrobkami. Dodajte telu potrebnú dávku železa a vytvorte si železnú rezervu aj vy!

Tekuté železo - BlueIron

Tekuté železo + koncentrát zo severských čučoriedok + fínska pramenitá voda. Blue Iron je skvelým zdrojom viacerých vitamínov a stopových prvkov.

Doplnte si hladinu železa v tele.

Novinka! Tekuté železo už od 18,90 €