5 výhod indickej Ashwagandhy

5 výhod indickej Ashwagandhy

V Ajurvéde sa používa tisícky rokov, no svet západnej civilizácie ju do alternatívnej medicíny adaptoval len nedávno. Koreň vzácnej indickej rastliny je jedným z najobľúbenejších adaptogénnych bylín. To znamená, že pomáha telu odolávať voči fyzickému a psychickému stresu. Ako? Jednoducho sa prispôsobí potrebám nášho tela!

Znižuje cukor aj cholesterol

Odborné štúdie dokazujú, že ashwagandha priaznivo vplýva na reguláciu cukru u diabetikov, ale aj u pacientov trpiacich schizofréniou. Bylina zároveň pôsobí ozdravujúco pre naše srdce. Redukuje cholesterol a iné nepotrebné tuky, čím pomáha rýchlemu rastu svalov.

Redukuje stres a posilňuje pamäť

stresových situáciách a pri poklese cukru v krvi, obličky produkujú kortizoly. Ich hladina môže byť v niektorých prípadoch chronicky zvýšená. Dôsledkom je vysoká hladina cukru v krvi a nahromadenie tukov v oblasti brušnej dutiny. Preto ľudia, ktorí užívajú ashwagandhu, sú celkovo koncentrovanejší, lepšie zvládajú stresové situácie a zmieňujú sa u nich prejavy depresie.

Pôsobí protizápalovo

Ashwagandha je pomocníkom nášho imunitného systému. Ten bojuje proti najrôznejším infekciám. Užívaním Ashwagandhy tak predchádzame aj rozličným zápalom.

ashwagandha - indický ženšen

Prevencia proti rakovine

Asi najväčším benefitom ashwagandhy je, že zabraňuje rastu rakovinotvorných buniek. A to hneď niekoľkých. Pomáha tak pacientom s rakovinou prsníka, pľúc, hrubého čreva, mozgu a vaječníkov. Vytvára reaktívne formy kyslíka, ktoré sú pre poškodené bunky toxické, no neovplyvňujú funkciu zdravých buniek. 

Prírodný kolagén?

Ashwagandha obsahuje bielkovinu slúžiacu na tvorbu podporných tkanív. Udržiava zdravý stav pokožky a pôsobí omladzujúco. Aj preto sa častokrát označuje ako rastlina večnej mladosti.

Indický ženšen, medicínska bylina východných krajín, pôsobí širokospektrálne. Posilňuje telo i myseľ, zlepšuje fungovanie metabolizmu, podporuje reprodukciu a pôsobí ako antioxidant. Jej účinok je badateľný nielen zvnútra, ale aj navonok. Presvedčte sa sami a vyskúšajte priaznivé účinky indického ženšenu.